Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP)

 

Search our investment portfolio


  • Sektory: Usługi biznesowe
  • Kraj: Poland
  • Region: Central Europe
  • Rodzaj transakcji: Prywatyzacja poprzez wycofanie spółki z giełdy i zmianę statusu spółki z publicznej na prywatną
  • Data inwestycji: February 2010

W lutym 2010, Advent International ogłosił zamknięcie subskrypcji na zakup akcji firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP).

WSiP to największy wydawca edukacyjny w Polsce oferujący całą gamę podręczników, materiałów pomocniczych i materiałów multimedialnych dla wszystkich rodzajów szkół oraz poziomów kształcenia. Spółka została założona w 1945 roku, a na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych była notowana od 3 listopada 2004 roku. Kierownictwo spółki we współpracy partnerskiej z firmą Advent podjęło wysiłek, aby wycofać spółkę z giełdy.

Spółka publikuje kilkaset tytułów książkowych i multimedialnych rocznie, przy czym jej uwaga koncentruje się na nauczaniu ogólnym we wszystkich klasach szkoły podstawowej gdzie zdobyła ponad 40% udział w rynku. Spółka specjalizuje się również w zeszytach do ćwiczeń i przewodnikach metodycznych, które nie mogą być odsprzedawane na rynku wtórnym. Pozycja wydawnictwa w segmencie 6-12 umacnia się, przy czym szczególnie silny nacisk kładzie się na nauki ścisłe, na naukę języków obcych (niemiecki, angielski) oraz na matematykę gdzie WSiP posiada duży udział rynkowy. Ponadto wydawnictwo nieustannie umacnia swoją pozycję w segmencie nauczania z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne posiadają dobrą pozycję rynkową, która pozwoli im nadal być czołowym graczem na rynku. Utrzymanie pozycji lidera będzie wymagało jednak od spółki inwestycji w nowe produkty oraz wzięcia aktywnego udziału w procesie konsolidacji rynku. Advent może w pełni wesprzeć spółkę w obecnej sytuacji rynkowej i pomóc jej zrealizować strategię dalszego rozwoju.

 

Language


Polish - English
 

Contact