TES Vsetín

 

Search our investment portfolioSummary

Advent International dokončil v červenci 2011 akvizici společností TES Vsetín a MezServis (společně jen “TES”).

TES je předním evropským výrobcem generátorů a komponentů používaných na výrobu tradičních i obnovitelných zdrojů energie především ve vodních a větrných elektrárnách. TES dále vyrábí a dodává specializované elektromotory pro různé průmyslové využití.

Výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je silně rostoucím oborem, který má výraznou podporu ze strany státu na základě evropských cílů pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů do roku 2020 a také stále většího zájmu veřejnosti o obnovitelné zdroje. Růst podílu energie z obnovitelných zdrojů bude mít podle předpokladů také vliv na výši investic směřovaných do této oblasti. Navíc se očekává, že podpora vlády se posune od velkých energetických projektů k projektům menšího a lokálního charakteru, na které se zaměřuje právě TES.

TES je velmi atraktivní společnost se silnou pozicí na trhu dodavatelů pro sektor výroby energie z obnovitelných zdrojů, což je velmi rostoucí obor. Skvělá reputace společnosti a spolehlivost jejích produktů představuje velice dobrou pozici pro růst tržního podílu na trzích v Evropě a USA prostřednictvím vývoje nových produktů a případně také akvizicemi. Advent bude pracovat s manažerským týmem TESu na rozšiřování vývoje vlastních produktů pro klíčový sektor vodních elektráren i pro novější oblast větrných elektráren s cílem zvýšit podíl tržeb v sektoru výroby energie z obnovitelných zdrojů.

Investice do společnosti TES je v souladu s dlouhodobou strategií Adventu investovat do sektorů, ve kterých máme hluboké znalosti a zkušenosti s expanzí na nové trhy.
 

 

Language


Czech - English
 

Related Links and downloads


Related Investments


Contact