Unmas

 

Search our investment portfolioSummary

Unmas (Uno), Türkiye’nin önde gelen yüksek kaliteli markalı ambalajlı ekmek ve unlu mamul üreticisidir.

Ağustos 2006’daki çıkışımız başarılı bir büyüme stratejisinin kanıtı olup sadece üç yıl içinde ambalajlı unlu mamullerde %75 oranında etkileyici bir pazar payı yakalamıştır.

Uzun süreler boyunca Türkiye’nin en önemli ambalajlı ekmek üreticilerinden biri olmasına rağmen,  şirketin hem ambalajlı ekmek ürünlerindeki katlanan yurt içi büyümeyi hem de Avrupa’nın en büyük ve son derece bölünmüş unlu mamul pazarının sunduğu fırsatlardan faydalanmak için stratejik bir canlanmaya ihtiyacı olmuştur.

Şirketi devraldığımız zaman tekrar katılan şirketin asıl kurucusu önderliğinde agresif bir büyüme planı uygulanarak UNO ürün yelpazesinin kalitesi artırılmış ve ülkenin uluslararası perakende ve fast-food satış mağazalarına başarılı bir giriş yapılmıştır.
Bunun sonucunda ortaya konan, öncelikli olarak mevcut ürün yelpazesini geliştirmeye odaklanan ve şirketin dağıtım kabiliyetlerini önemli ölçüde genişleten operasyonel girişimler programı etkileyici sonuçlar vermiştir. Çıkış zamanı itibariyle satışlar 17 milyon Dolar’dan 40 milyon Dolar’ın üzerine çıkmıştır.

2006 yılında işletme Türk un ve unlu mamüller grubu Doruk’a satılarak dikey olarak bütünleşmiş bir piyasa lideri yaratılmıştır.

 

Language


Turkish - English - Româna
 

Related Links and downloads


Related Investments


Contact


Emma Popa-Radu

Managing Director, Head of Bucharest , Advent International Romania, Bucharest
T: +40 21 211 16 02